+48 510 406 668 kontakt@melius.pl
Logo

CHIRURGIA NACZYNIOWA REHABILITACJA OSTEOPATIA

ul. Łódzka 35-37, 87-100 Toruń (Stawki)

ZADZWOŃ LUB NAPISZ

+48 510 406 668

kontakt@melius.pl

Chirurgia Naczyniowa

Rehabilitacja

Osteopatia

Melius Clinic

Fizjoterapia uroginekologicznaJak się przygotować do pierwszej wizyty?

Na wizytę warto wybrać się w wygodnym stroju, aby czuć się swobodnie. Zabrać ze sobą wyniki dotychczasowych badań, karty leczenia szpitalnego, jeśli takie były. Można przygotować sobie na kartce pytania do terapeuty, tak aby o niczym nie zapomnieć. Z pewnością na wizycie przyda się również pozytywne nastawienie ☺️

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta u terapeuty jest wizytą diagnostyczną, ten etap dostarcza najwięcej informacji o ciele i problemach, dzięki czemu terapia zostaje najlepiej dopasowana do Pacjentki.

Na początku wizyty przeprowadzany jest obszerny, szczegółowy wywiad dotyczący dolegliwości bólowych, zaburzeń pracy mięśni dna miednicy, przebytych ciąż oraz ewentualnych zabiegów operacyjnych okolicy miednicy. Następnie fizjoterapeuta przechodzi do analizy postawy ciała, sprawdzi, w jaki sposób Pacjentka oddycha. Dodatkowym etapem jest badanie per vaginum – przez pochwę, jeśli oczywiście Pacjentka wyrazi na nie zgodę. Otrzyma wtedy spódniczkę ginekologiczną, w którą będzie mogła się przebrać. Na tym etapie będą poddawane badaniu tkanki zewnętrzne okolicy krocza i odbytu. Fizjoterapeuta przeprowadzi badanie mięśni dna miednicy mniejszej, oceniając ich strukturę i funkcję. Na koniec wizyty omówi i zaplanuje z Pacjentką terapię.

Do kogo skierowana jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Na terapię można się udać z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest leczenie takich dolegliwości jak: nietrzymania moczu, endometrioza, rozejście mięśnia prostego brzucha, czy brak satysfakcji seksualnej lub ból podczas współżycia. Drugim powodem jest profilaktyka. W trakcie terapii Pacjentka buduje świadomość własnego ciała, jest to również wspaniałe przygotowanie do porodu siłami natury.

Czas trwania wizyty- 1h
Cena wizyty- patrz cennik

Zapraszamy na fizjoterapię do mgr Dominiki Frankiewicz-Kubackiej

 

Rejestracja Online

Zapraszamy do Naszej Kliniki w godzinach:

Regularne godziny otwarcia kliniki 9:00-17:00

Poniedziałek

9 - 17

Wtorek

9 - 17

Środa

9 - 17

Czwartek

9 - 17

Piątek

9 - 17

Sob. + Niedz.

zamknięte

Łódzka 35-37, Toruń

tel: 510 406 668

Free Image from Freepik

Designed by Richard Pruzek